Buduj standard, twórz rynek, rozwijaj swój biznes...

W zeszłym roku konsorcjum XBRL International Inc. (XII) rozpoczęło pracę nad inicjatywą Open Information Model, której celem jest umożliwienie wiarygodnej konwersji danych napisanych w XBRL do innych formatów strukturalnych.

 

Najnowszy projekt XII Public Working Draft (PWD) poświęcony jest stworzeniu zasad transformacji XBRL do formatu JSON. Mówiąc dokładniej, wynikiem PWD jest stworzenie xBRL-JSON, ustandaryzowanej reprezentacji raportu XBRL w języku JSON.

 

Celem publikacji nowej składni w JSON nie jest zastąpienie pierwowzoru opartego na języku XML, ale udostępnienie użytkownikom informacji biznesowej narzędzia odpowiedniego do określonych zadań. JSON, czyli Java Script Object Notation, jest powszechnie używanym językiem programowania, którego główną zaletą jest jego prostota. Jest „lekką alternatywą” dla XML, zatem sprawdzi się przy przesyłaniu danych o dużej skali. Niemniej jednak, JSON jest mniej elastyczny i przegrywa z XML w kategorii przejrzystości. 

 

 

XII zachęca do opiniowania PWD. Uwagi do składni należy zgłaszać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

21 grudnia 2016 r. Europejski Nadzór nad Rynkami Kapitałowymi (ESMA) ogłosił, że począwszy od...
W swoim przemówieniu Hans Hoogervorst, przewodniczący IASB (International Accounting Standards...
Projekt slownika XBRL
piątek, 22, lipiec 2016
XBRL Best Practices Board (BPB, odpowiedzialny za zarządzanie produkcją i opisywanie metod ...
Solvency II a rynek ubezpieczeń
piątek, 08, lipiec 2016
  Firma FQS (Fujitsu), członek Stowarzyszenia SBR Polska, opublikowała artykuł poruszający kwestie wpływu...
More inAktualności